AKTUALNOŚCI 2016/2017


Gimnazjaliści na DIGITAL YOUTH FORUM

2017-05-27 22:19:58, komentarzy: 0

W dniu 25 maja gimnajzaliści pod pod opieką dwóch nauczycieli wzięli udział w DYGITAL YOUTH FORUM w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jest to jednodniowa impreza dla młodzieży na temat kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa online. Jej celem jest promowanie pozytywnych zachowań online i pozytywnego wykorzystania nowych technologii, wspieranie kreatywności, innowacyjności, sprawczości w obszarze nowych technologii i internetu, poszerzanie świadomości wokół zagrożeń online inspirowanie i motywowanie do działania.

 

Uczniowie wysłuchali wystąpień prelegentów: młodych i dorosłych twórców, aktywistów, innowatorów, artystów, którzy dzielili się swoją historią, wiedzą i pasją. Podczas przerw poznawali nowe technlogie: Oculus Rift, urządzenie haptyczne prezentujące interakcję komputera i zmysłu dotyku, wykrywacz kłamstw, programowanie robotów, gogle do kreowania wirtualnej rzeczywistości.

 

Od kilku lat współpracujemy z KoMInem, czyli Kongresem Młodych Internautów, który działa przy instytucie badawczym NASK i pełni funkcję panelu doradczego przy Polskim Centrum Programu Safer Internet.


W trakcie DYF jako członkowie KoMIna opowiadaliśmy co robimy w ramach Kongresu, zachęcaliśmy uczestników do udziału w konkursach przy naszym stoisku i roznosiliśmy ulotki. Pokazaliśmy prezentację multimedialną o współpracy naszego Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich z KoMInem.


Dla wszystkich uczestników zorganizowany był poczęstunek: słodkie bułeczki, pizza, lody, owoce i napoje.

 

 

Dorota Krzyśpiak i Urszula Mastalerz


 

  

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj