AKTUALNOŚCI 2016/2017


„Jesienne cudaki”

2016-10-26 13:45:11, komentarzy: 0

    Jesień to czas, kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce i warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy, zachęcające do wykonywania ciekawych prac.

     Dnia 20.10.2016r. w stołówce szkolnej odbyły się warsztaty artystyczne, podczas których dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie z rodzicami wykonywali cudaki z darów jesieni, m.in. owoców, warzyw, liści, kasztanów. Dodatkową inspiracją do prac był wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Wspólnej pracy towarzyszyła radość i duma dzieci, że pracują ze swoimi rodzicami. Na zajęciach panowała ciepła i przyjazna atmosfera, podczas  której można było wymieniać się pomysłami i bliżej się poznać. Warsztaty pobudziły wyobraźnię dzieci i rodziców oraz pozwoliły stworzyć artystyczne dzieła. Wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością i fantazją, pomysłom nie było końca. Powstały dyniowe piękności, owocowe zwierzaki, warzywne potworki, ufoludki, z których ciężko było wybrać najciekawszego stworka, wszystkie były numer jeden.

Ekspozycję ,,Jesiennych cudaków” można było obejrzeć następnego dnia w holu głównym szkoły. Osoby, które oglądały wystawę, nie mogły oderwać wzroku od przecudnych prac.

Dziękujemy rodzicom za udział w zajęciach i ciekawe pomysły. Już teraz zapraszamy na kolejne twórcze spotkanie, które odbędzie się w grudniu, a tematem będą ,,Świąteczne aniołki”.

                                                                                                

 

Wychowawcy oddziału przedszkolnego


 


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj