WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016GAZETKA NR 3:


Zbieraj makulaturę i ratuj konie z biblioteką szkolną

2015-01-06 20:42:25, komentarzy: 0

 

Pegaz, Kropek, Broszka, Rymarz to tylko kilka koni z 58, które zostały ocalone przez Klub Gaja. Biblioteka szkolna uczestniczy już po raz drugi w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, która polega na zbieraniu makulatury, a dochód z jej sprzedaży zostaje przeznaczony na wykupienia konia przeznaczonego na rzeź. W ubiegłym roku zebrana makulatura i uzyskana kwota pozwoliła wesprzeć działania Klubu Gaja i wykupić konia. Nasze działania zostały dostrzeżone i nagrodzone przez Klub Gaja w corocznym konkursie otrzymaliśmy wyróżnienie.  

Biblioteka Szkolna zachęca do udziału zbiórki makulatury, które KONIECZNIE przynoście do biblioteki szkolnej, razem możemy pomóc i zdziałać więcej.

Klub Gaja jest pierwszą organizacją w Polsce, która rozpoczęła kampanię związaną z transportem zwierząt, głównie koni. Przed 1999 r., w którym zainaugurowaliśmy ogólnopolską kampanię Zwierzę nie jest rzeczą liczba wywożonych z kraju koni dochodziła do 90 tys. Dzięki kampanii poprawiły się warunki transportu, a liczba wywożonych zwierząt spadła. Pięćset tysięcy popisów Polaków popierających zakaz transportu - zebranych i złożonych przez nas do Sejmu - było podstawą skutecznej kampanii medialnej i społecznej. Problem ten został wielokrotnie udokumentowany i stał się tematem publicznych debat.

Obecnie Klub Gaja wykupuje zwierzęta, znajduje dla nich nowe miejsca, wspiera ich utrzymanie, leczenie, terapię, opłaca leki i opiekę weterynaryjną oraz monitoruje sytuację wszystkich zwierząt oddanych do adopcji. Trafiają one m. in. do fundacji i stowarzyszeń, które dzięki nim mogą prowadzić hipoterapię chorych dzieci i dorosłych. Zwierzęta pracują także w niewielkich gospodarstwach lub w agroturystyce, jako wierzchowce do lekkich jazd rekreacyjnych.

 

Urszula Mastalerz

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kliknij, aby edytować treść...
Kreator strony - przetestuj