WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016GAZETKA NR 3:


WYCIECZKA DO WARSZAWY NA PLAN FILMOWY MIASTO 44

2014-12-08 18:38:04, komentarzy: 0

  

 

Dnia 01 grudnia 2014r. uczniowie klasy VIa, VIb i Vb pod opieką nauczycieli:  p. Iwony Biaduń, p. Elżbiety Araźnej, p. Urszuli Mastalerz i p. Marii Osicy wyprawili się do Warszawy na bardzo interesującą wycieczkę.

    Głównym celem była aktywna wystawa edukacyjna „ Plan filmowy- Miasto 44” w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, na której mogliśmy odkrywać tajniki powstawania filmu i pracy filmowców. Plan filmowy to niecodzienne miejsce wypełnione sprzętem, dekoracją i rekwizytami filmowymi. Szczególną uwagę  przyciągała replika kanałów, w których kręcono niektóre sceny filmu oraz fragmenty częściowo zburzonego mieszkania,  w którym przebywali bohaterowie.  Dla wszystkich uczestników wycieczki wielkim przeżyciem była zmiana wyglądu polegająca na odpowiednim stroju  z czasów powstania oraz charakteryzacja twarzy pozwalająca na wczucie się  w rolę uczestników walk. Niektórzy tak przywykli do nowego wyglądu, że nie chcieli go zmienić do końca wycieczki i tak ucharakteryzowani zwiedzali Łazienki Królewskie, które o tej porze roku są także piękne, chociaż przenikliwy chłód nie pozwalał się nam w pełni tym pięknem cieszyć.

            Ostatnim punktem wycieczki był oczywiście McDonald i szybki powrót do szkoły, bo niektórzy z nas jeszcze raz w tym dniu pojechali do Warszawy na Stadion Legii. Z pewnością dzień obfitował w niezapomniane wrażenia.

 

                                                                                              Maria Osica

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kliknij, aby edytować treść...
Kreator strony - przetestuj