WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016GAZETKA NR 3:


Wizyta Pani sędzi w Zespole Szkół w Starej Niedziałce

2015-06-16 22:38:05, komentarzy: 0

25 maja 2015r. w Zespole Szkół w Starej Niedziałce, na zaproszenie pani dyrektor Krystyny Gmur, gościliśmy niecodzienną postać.  Przyjechała do nas „prawdziwa” Pani sędzia Anna Maria Wesołowska. Pod hasłem „Trzeba dzieci wychowywać tak, aby sobie podawały ręce a nie podstawiały nogi” Pani sędzia poprowadziła następujące spotkania:

  • 11.30 spotkanie dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I – III,
  • 12.30 spotkanie dla uczniów klas IV – VI,
  • 13.30 spotkanie dla uczniów z gimnazjum Zespołu Szkół w Starej Niedziałce, w Janowie, w Stojadłach oraz uczniów gimnazjum z Zespołu Szkół w Hucie Mińskiej wraz z opiekunami,
  • 17.00 spotkanie dla dorosłych, obecni byli: Przewodnicząca Rady Gminy Pani Jolanta Bąk, Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Antoni Janusz Piechoski, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pracownicy GPOS – u, funkcjonariusz Powiatowej Policji ekspert zespołu do spraw nieletnich i patologii nadkomisarzPan Piotr Słoński, Rada Rodziców, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice.

Każde spotkanie było tematycznie dostosowane do grupy wiekowej słuchaczy. Pani sędzia w bardzo zrozumiały sposób przekazywała informacje dotyczące konkretnych przykładów z sali sądowej, spraw z udziałem nieletnich, za jakie przewinienia – łamanie prawa, grozi odpowiedzialność karna. „Dla każdego kto ma młotek w ręku , każdy problem wygląda jak gwóźdź”. W międzyczasie, utrzymując kontakt ze słuchaczami, zadawała pytania i zbierała informacje. Na przykładzie prezentacji multimedialnej podkreślała, czego nie wolno robić, aby nie mieć problemu z prawem. Pani sędzia wielokrotnie podkreślała co to jest agresja, przemoc, jak należy reagować, do kogo zwracać się o pomoc, udzielała porad prawnych. Pani sędzia pozwoliła uczniom wcielać się w postać sędziego zakładając togę i łańcuch sędziowski. Dzieci przekazały Pani sędzi dużo informacji zwrotnych na temat problemów z ich życia w rodzinie czy szkole. Pani sędzia Anna Maria Wesołowska zwróciła uwagę, jak ważną rolę w kształtowaniu młodego pokolenia odgrywa szkoła. Jak często trzeba uświadamiać dzieci, uczniów, młodzież o konsekwencjach złych zachowań. Zasugerowała tworzenie w szkołach „Kącików prawnych” dla dzieci i rodziców. Zachęciła, aby codziennie rozmawiać o problemach, jak sobie z nimi radzić, jak rozwiązywać, jak przeciwdziałać agresji i przemocy w najbliższym otoczeniu. Po każdym spotkaniu były indywidualne porady. Na pamiątkę dzieci, uczniowie i dorośli pozowali do pamiątkowych zdjęć i zbierali autografy.

Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania dla Gminnej Komisji ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi, Panu Wójtowi za pomoc w organizacji, przydzieleniu środków na w/w szkolenia z sędzią Anna Marią Wesołowską. Wszystkim uczestnikom spotkań serdecznie dziękujemy za obecność.

 

Krystyna Gmur

  

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kliknij, aby edytować treść...
Kreator strony - przetestuj