WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016GAZETKA NR 3:


TRADYCJI STAŁO SIĘ ZADOŚĆ

2015-03-30 21:02:51, komentarzy: 0Chłopcy z Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich zostali Wicemistrzami Powiatu w Unihokeju Szkół Gimnazjalnych i kontynuując tradycję awansowali do rozgrywek szczebla regionalnego.

Zacznijmy jednak od początku..

Turniej powiatowy podzielony był na 3 części. W pierwszej zagrało 9 szkół, które zgłosiły się do udziału w rozgrywkach: Stara Niedziałka, Stojadła, Dębe Wielkie, Latowicz, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 1, Sulejówek 1, Zamienie oraz Gimnazjum nr 3, które było gospodarzem rozgrywek.

07.02.2015 rozegraliśmy pierwszą rundę, w której przyszło nam się zmierzyć w grupie z drużynami z Sulejówka oraz z Zamienia. W pierwszym meczu skrzyżowaliśmy kije z drużyną z Sulejówka. Mimo doskonałego początku i prowadzenia 3:0 w naszej grze się coś zacięło. Chłopcy z Sulejówka strzelili bramkę na 3:1, a następnie po kilku sekundach na 3:2. Zrobiło się bardzo nerwowo, a sytuację utrudniał fakt, że na boisku z powodu fauli graliśmy w niepełnym składzie. Mimo to mówiąc żargonem sportowym „dowieźliśmy” zwycięstwo do końca. W drugi meczu naszym przeciwnikiem było Zamienie. Spotkanie to przez cały czas kontrolowaliśmy i zakończyliśmy zwycięstwem 4:1, najwyższym tego dnia spośród wszystkich spotkań. Tego dnia zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i w związku z tym z olbrzymimi nadziejami czekaliśmy na 2 część turnieju.

Druga część turnieju tzw. Półfinały rozegraliśmy 21.02.2015 r. również w Gimnazjum nr 3. Nasza grupa tego dnia składała się oprócz nas ze zwycięscy grupy A – Gimnazjum nr 1 oraz z drużyny z 2 miejsca w grupie B – Latowicza. Warto również dodać, że wyniki uzyskane w 2 części turnieju przechodziły do turnieju finałowego.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną Latowicza. Wiedzieliśmy, że przeciwnicy są bardzo dobrze przygotowani kondycyjnie i szybkościowo, dlatego też staraliśmy  się cały czas prowadzić grę i stwarzać dużo sytuacji podbramkowych. Niestety tego dnia zawodziła skuteczność naszych chłopców, a Latowicz broniąc się wręcz doskonale wyprowadzał kontry, z których strzelał nam bramki. Tego dnia chłopcy z Latowicza byli nie do zatrzymania i niestety ulegliśmy 5:3. W drugim meczu naszej grupie Latowicz ograł Gimnazjum nr 1 3:2, co spowodowało, że decydujący mecz o awansie do finałów rozegraliśmy z „jedynką”. W meczu tym szybko objęliśmy prowadzenie, ale chłopcy z „jedynki” przeprowadzając bardzo składną akcję wyrównali. Wynik remisowy dawał awans Gimnazjum nr 1 dlatego wszystkie siły skupiliśmy na ataku i w końcówce drugiej połowy meczu strzeliliśmy bramkę, jak się później okazało na wagę awansu do turnieju finałowego.

07.03.2015 wraz z chłopcami ze Stojadeł, Sulejówka oraz Latowicza ponownie spotkaliśmy się w Gimnazjum nr3 na ul. Siennickiej żeby rozstrzygnąć kto zostanie mistrzem powiatu. Tak jak wspominałem wcześniej, w tej rundzie zaliczone były wyniki spotkań z rundy 2, dlatego też w najbardziej komfortowej sytuacji byli chłopcy z Latowicza, którzy mieli 2 punkty. Sulejówek ze Stojadłami podzieliły się punktami i na ich koncie było po 1 oczku. W najtrudniejszej sytuacji byli chłopcy z Niedziałki ponieważ przystępowali do finału z zerowym dorobkiem punktów. W pierwszym meczu Latowicz ograł Stojadła 2:1, czym pozbawił nas szansy na pierwsze miejsce w turnieju. W drugim meczu podejmowaliśmy Sulejówek. Mecz miał podobny przebieg do tego, który rozgrywaliśmy razem w 1 rundzie. Mimo naszego prowadzenia 2:0, Sulejówek walczył do końca i zdołał uratować remis 2:2. Kolejny mecz to pokaz umiejętności chłopców z Niedziałki, którzy udowadniając swoją dominację pokonali rywali ze Stojadeł 6:2 co było najwyższym wynikiem w całym turnieju. Czwarty mecz był dla nas bardzo istotny, ponieważ w przypadku wygranej drużyny z Sulejówka zajęlibyśmy 3 miejsce. Mecz zaczął się dla nas bardzo niekorzystnie, ponieważ Sulejówek bardzo szybko objął prowadzenie. Do końcowych sekund meczu w ogromnym napięciu przyszło nam czekać na wyrównanie chłopców z Latowicza. Dzięki remisowi w tym meczu zajęliśmy w całym turnieju 2 miejsce i wraz ze zwycięzcą drużyną z Latowicza awansowaliśmy do rozgrywek szczebla regionalnego.

Poniżej przedstawiam skład „srebrnych” chłopców:

Cieślik Bartłomiej, Felczyk Łukasz, Rogala Patryk, Wieczorek Artur, Niedziałkowski Piotr, Felczyk Rafał, Jurkowski Kamil, Łukasiak Damian, Nowicki Michał, Rogulski Marcin (kapitan zespołu) Rosochacki Jakub, Zawada Michał. Trener – Sebastian Kobza

Serdeczne gratulacje!                                                                                                                      Sebastian Kobza

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kliknij, aby edytować treść...
Kreator strony - przetestuj