WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016GAZETKA NR 3:


Spotkanie z pisarzem Marcinem Pałaszem

2014-12-15 17:31:34, komentarzy: 0

Dnia 3 grudnia 2014 r. uczniowie klasy III pod opieką p. Barbary Rońdy i p. Edyty Soćko wybrali się do Biblioteki Publicznej w Stojadłach na spotkanie z autorem Marcinem Pałaszem. Pan Pałasz mieszka i pracuje we Wrocławiu. Jest autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży, o których opowiadał z humorem. Uczestnicy spotkania mogli poznać prawdziwą historię psa Elfa, który jest najwierniejszym przyjacielem pisarza. Za napisanie serii książek o Elfie, m.in. „Sposób na Elfa" został on laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, za którą otrzymał statuetkę Koziołka Matołka.

Autor z dużym poczuciem humoru i w sposób komiczny opowiadał o swoich kilku książkach, które są zabawne, przewrotne i nowoczesne. Zachęcał do czytania swoich „B@jek”, w których można poznać smoka (pod) wawelskiego, Babę Dżagę, Jaśka i Małgosię, dziewczynkę w zielonym kapturku i złotą rybkę.

 Ponadto pisarz zdradził zebranym, że nie potrafi stworzyć książki, która byłaby straszna, na potwierdzenie tego napisał „Straszyć nie jest łatwo”.  Oprócz ww. książek jego dorobek literacki stanowią następujące pozycje książkowe: „Historia Złotego Promyczka”, „Wakacje w wielkim mieście”, „Dasz radę Marcelko” oraz wiele ciekawych  słuchowisk radiowych. 

Poza tym p. Marcin odpowiadał na pytania czytelników, podpisywał książki, które uczniowie mogli kupić na miejscu. W dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Spotkanie bardzo nam się podobało :-)

                                                                                           Barbara Rońda

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kliknij, aby edytować treść...
Kreator strony - przetestuj