WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016GAZETKA NR 3:


Podróże po UE

2015-05-18 23:07:29, komentarzy: 0 Od 4 maja uczniowie klas III-V Szkoły Podstawowej uczestniczą w projekcie edukacyjnym, dziś 15 maja nastąpiło podsumowanie działań. Na początek przypomnę iż od 4 do 8 maja jedna klasa prezetowała wylosowany kraj Unii Europejskiej. Forma prezentacji była dowolna, kreatywność i twórczość nauczycieli i uczniów zaskakiwała i wzbudzała podziw. Dodatkową atrakcją była wizyta wolontariuszy EVS, którzy prowadzili zajęcia z uczniami i poprzez zabawę doskonalili język angielski. Podsumowanie projektu rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej zawierającej wiersze o Unii Europejskiej jak również o pięciu krajach, które były prezentowane przez uczniów: Francja, Hiszpania, Niemcy, Dania i Szwecja. Dodatkowo prezentacja wzbogacona była mapami, flagami i innymi zdjęciami związanymi z danym krajem. Po tym krótkim wprowadzeniu klasy III-V dokonały podsumowania działań. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy III i zrobiło się gorocą za sprawą prezentowanej Hiszpanii. Uczniowie w pięknych strojach zaprezentowali garść ciekawostek związanych z gorocą Hiszpanią.
Kolejna klasa IV a odczyała w sposób ciekawy sprawozdanie z działań przypomniała uczniom o malowaniu twarzy, czytaniu wierszy, a także o konkursie na najlepszego sobowtóra Pipi Pończoszanki I miejsce zajęły Klaudia J. i Maja B. II miejsce Natalia Sz. i Patrycja Sz., kolejne Karolina R., Gabrysia W.
Klasa IV b prezentująca Niemcy postawiła na prezentację multimedialną,
a klasa V a wyposażona w plakaty opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy o Danii.
Ostatnia zaprezentowała się klasa V b i zaprosiła uczniów do udziału w pokazie mody Coco Chanel.
Na tym zakończyliśmy I część apelu. A po przerwie pani Sylwia zaprosiła reprezentantów klas III-V do udziału w quizie wiedzy o Unii Europejskiej. Ależ były emocje, okrzyki radości, głośne brawa i euforia zwłaszcza najmłodszej części publiczności.
Po  quzie obejrzeliśmy film o integracji Unii Europejskiej i nastąpiło długo oczekiwanie ogłoszenie wyników. 
W konkursie na najlepszą prezentację kraju 

I miejsce zajęła V b

II miejsce III 

III miejsce IV a

IV miejsce V a

V miejsce IV b

W konkursie indywidualnym

I miejsce Malwina Cz.

II miejsce Krystian K.

III miejsce Julia L. 

IV miejsce Mikołaj K., Julia Z., Patrycja Sz., Gabrysia B., Weronika B., Mateusz W. 

Każdy uczeń otrzymał nagrodę, w postaci gadżetów, książek, flag, które uzyskaliśmy od Komisji Europejskiej Przedstawicielstwo w Polsce.


Nagrody otrzymaliśmy od:SYLWIA PAŁDYNA
URSZULA MASTALERZ


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kliknij, aby edytować treść...
Kreator strony - przetestuj