WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016GAZETKA NR 3:


Podróże po Polsce

2015-05-18 23:16:31, komentarzy: 015 maja odbył się także apel dla klas VI Szkoły Podstawowej i I-III Gimnazjum w ramach realizowanego projektu edukacyjnego "Podróże po UE". Jednak w odróżnieniu od klas III-V, starsi uczniowie postawili na nasz piękny kraj. Po krótkim wstępnie przystąpiliśmy do prezentacji, każda klasa wylosowała obszar, zagadnienie, dziedzinę związaną z Polską. Pierwsza zaprezentowała się klasa VI a która zaprezentowała tradycję, prezentacja multimedialna wzbogacona zdjęciami i ilustracjami przybliżyła uczestnikom spotkania najważniejsze święta. Na koniec uczniowie klasy VI a zaprosili do wspólnego śpiewu.Kolej na VI b która w bardzo i twórczy sposób zaprezentowała nam język polski. Łamance językowe, wierszyki łamiące języki pzypadły do gustów uczniów i nauczycieli, ciekawostką była mapa pogody z oryginalnymi miejscowościami oraz mini konkurs.
Kolej na klasy Gimnazjum, jako I zaprezentowała się klasa I prezentując zebranym filmy "Co warto zwiedzić w Polsce", "Piękne miejsca w Polsce", ciekawym akcentem była wystawka pamiątek z różnych regionów Polski oraz plansze. Kolej na klasę II i najsłynniejszych Polaków.
A na koniec klasa III która wkroczyła na salę gimnastyczną tanecznym krokiem prezentując tańce narodowe.
W drugiej części odbył się quiz wiedzy, który także wzbudził wiele emocji. A na koniec apelu podsumowania i rozdanie nagród.
W konkursie na najlepszą prezentację zwyciężyła klasa III

II miejsce VI b

III miejsce klasa I

IV miejsce VI a

V miejsce II

W quzie sprawdzającym wiedzę o UE i Polsce najlpeszy okazał się uczeń klasy I Bartek C., II miejsce  Karol Sz., III miejsce Karolina Sz. IV miejsce Weronika K., Paweł K., Kamil K., Mateusz M., Klaudia J., Michał Cz., Patryk R. 

 

 

 

Nagrody otrzymaliśmy od 
SYLWIA PAŁDYNA

URSZULA MASTALERZ« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kliknij, aby edytować treść...
Kreator strony - przetestuj