WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016GAZETKA NR 3:


PIKNIK RODZINNY - ZAWODY SPORTOWE

2015-06-07 22:27:14, komentarzy: 0

                       31 Maja w Zespole Szkół w Starej Niedziałce odbył się Piknik Rodzinny. Specjalnie na tą okazję nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali kilka konkurencji sportowych zarówno dla dzieci jak i rodziców. Przewidziano dwie konkurencję przeznaczone tylko dla dzieci, dwie konkurencję rodzinne oraz jedną konkurencję typowo dla tatusiów. Oprócz tego reprezentacja szkoły podstawowej oraz reprezentacja gimnazjum rozegrała mecz w piłkę nożną, w którym przeciwnikami była drużyna składająca się z tatusiów.

         Pierwszą rozgrywaną konkurencją było wyciskanie sztangi leżąc na ławeczce. Ojcowie okazali się prawdziwymi siłaczami podnosząc coraz to większy ciężar zakładany na sztangę. Bezkonkurencyjny okazał się jednak pan Mariusz Drozdowski, który z wynikiem 125 kg wygrał zawody. Drugie miejsce zajął pan Leszek Roguski (110 kg), a miejsce trzecie pan Jerzy Pawłowski (95kg).

Kolejne dwie konkurencję rozgrywaliśmy jednocześnie. Na boisku do piłki nożnej rozgrywano konkurs żonglerki piłką chłopców, natomiast na boisku do koszykówki – rzuty osobiste do kosza dziewcząt. Konkurencja u dziewcząt była na tyle duża, że do wyłonienia zwycięzców potrzeba było rozegrać kilka dogrywek. Pierwsze miejsce zajęła Klaudia Janczak, miejsce drugie Julita Niedziałkowska, a na miejscu trzecim uplasowała się Marta Gańko.
         Konkurencja chłopców natomiast odbyła się bez dogrywek, ponieważ bezapelacyjnie z wynikiem 64 odbić wygrał Bartłomiej Cieślik. Drugie miejsce zajął Kamil Jurkowski (54 odbicia), a miejsce trzecie Jakub Rosochacki (33 odbicia).

Następnie rozegrano ponownie jednocześnie dwie konkurencje rodzinne, które dostarczyły uczestnikom jak i obserwującym mnóstwo zabawy. W konkurencji rzutu beretem wygrała Karolina Szymańska, wyprzedzając swojego tatę pana Rafała Szymańskiego. Trzecie miejsce natomiast zajął Łukasz Felczyk.

            W rzucie piłką lekarską tyłem udział mógł brać rodzic wraz z uczniem szkoły (pokrewieństwo nie było wymagane). Odległości rzutów rodzica oraz ucznia szkoły dały nam następujące wyniki. Miejsce pierwsze z łącznym wynikiem 20 m 30 cm uzyskała drużyna składająca się z pana Mariusza Zajkowskiego oraz Bartłomieja Cieślika. Kolejny raz dużą siłą wykazał się pan Mariusz Drozdowski, który wraz z synem Damianem zajął drugie miejsce (17,90). Trzecie miejsce przypadło drużynie złożonej z pana Wielechowskiego oraz Artura Wieczorka (14,90).

 Na zakończenie odbył się mecz w piłkę nożną rodziców, ze swoimi dziećmi, który to obfitował w genialne zagrania z obu stron jak i mnóstwo bramek.

Wszyscy, którzy znaleźli się na podium otrzymali pamiątkowe medale. Natomiast dla osób, które wygrały poszczególne konkurencję dodatkową nagrodą było sfinalizowanie dla dziecka wycieczki na zwiedzanie stadionu Legii. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców. Nagrody wręczył Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki pan Antoni Janusz Piechoski, za co serdecznie dziękujemy.


Sebastian Kobza

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kliknij, aby edytować treść...
Kreator strony - przetestuj