WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016GAZETKA NR 3:


Ogólnopolskie wybory książek

2015-03-13 08:17:42, komentarzy: 0

 

Biblioteka szkolna zamieniła się w komisję wyborczą, gdyż zorganizowaliśmy ogólnopolskie wybory książek.  

Stoliki, listy, karty do głosowania, urna wyborcza i urocza komisja w składzie Maja, Julia i Iza, a wszystko dlatego, że w najbliższych latach biblioteki mają otrzymać od MEN miliony złotych na zakup książek. Ponieważ statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, a badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani. 
Na podstawie sprawozdań organizatorzy sporządzą wyniki i przekażą je pani minister edukacji narodowej oraz opinii publicznej jako ważny element dyskusji o kanonie lektur i gustach czytelniczych uczniów.
A w naszej szkolnej do udziału w wyborach zaproszeni zostali uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej, każdy uczeń po złożeniu podpisu na liście otrzymywał kartę do głosowania. Na karcie należało wypisać maksymalnie 3 książki, które zdaniem głosującego powinny znaleźć się w kanonie lektur. Wybory przebiegły bez zakłóceń, jednak o szczegółowych wynikach powiadomimy w późniejszym terminie. 
 

 

 Urszula Mastalerz

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kliknij, aby edytować treść...
Kreator strony - przetestuj