WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016GAZETKA NR 3:


ODKRYWAMY WARMIĘ I MAZURY

2015-06-15 22:25:34, komentarzy: 0

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie z klas IV- VI  pod opieką p. E. Araźnej, p. E. Kowalczyk, p. M. Osicy i p. W. Osicy wybrali się na trzydniową wycieczkę na Mazury.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zamku krzyżackiego w Nidzicy oraz poznanie zwyczajów rycerzy zakonnych. Po południu dotarliśmy do punktu noclegowego położonego na półwyspie nad Jeziorem Pluszne.

          Uczniom szczególnie podobał się pobyt w Parku Rozrywki Bartbo i zajęcia z instruktorami oraz pokonywanie parku linowego z różnymi przeszkodami. Te atrakcje przewidziane były w drugim dniu wycieczki, zaś wieczorem zorganizowaliśmy ognisko z ciekawymi występami uczniów oraz dyskotekę.

Trzeciego dnia, podczas pobytu w Skansenie Etnograficznym w Olsztynku, mogliśmy się przenieść do szkoły sprzed wielu lat i uczestniczyć w lekcji kaligrafii  oraz poznać atmosferę dawnej klasy.

          Dla uczniów bardzo ważna w czasie tych trzech dni była możliwość wspólnego przebywania ze sobą. Ciekawostką wycieczki było to, że większość  najbardziej zapalonych  sportowców nie skorzystało z możliwości gry w piłkę nożną i plażową wybierając spędzenie wolnego czasu ze sobą w pokojach.

Wszystkim wycieczka bardzo się podobała, a niektórzy uczniowie już pytają o kolejną.

 

                                                                               Maria Osica

 

               

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kliknij, aby edytować treść...
Kreator strony - przetestuj