WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016GAZETKA NR 3:


Mikołajki w Muzeum Fryderyka Chopina „ Dzieci zgraja na ludowo u Mikołaja"

2014-12-18 21:10:19, komentarzy: 0

   


    Dnia 5 grudnia 2014 r. uczniowie klas: II i III wybrali się na wycieczkę do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Głównym celem wyjazdu było spotkanie mikołajkowe pt.: Dzieci zgraja na ludowo u Mikołaja”. Wizyta połączona była ze wspólnym świętowaniem imienin taty Fryderyka - Mikołaja Chopina.

W Muzeum na zwiedzających czekało szereg atrakcji. Dzieci mogły dowiedzieć się wiele o ludowych inspiracjach w muzyce Fryderyka Chopina, nauczyć się podstawowych kroków polskich tańców, zobaczyć tradycyjne stroje ludowe z wielu regionów Polski, a także spróbować swoich sił w śpiewie. Podczas spotkania dzieci miały możliwość przygotować tradycyjne ozdoby świąteczne, którymi udekorowały świąteczne drzewko. Na zakończenie spotkania wszyscy zwiedzający zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania przy fortepianie. W nagrodę za trud i zaangażowanie w szereg muzealnych wyzwań św. Mikołaj wręczył każdemu mały upominek.

Wycieczka była wspaniałą atrakcją dla dzieci.  Po dniu pełnym wrażeń, szczęśliwi oraz w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły ;-)

                                                

                                                      Barbara Rońda

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kliknij, aby edytować treść...
Kreator strony - przetestuj