WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016GAZETKA NR 3:


Jasełka w ZS w Starej Niedziałce

2014-12-30 20:01:08, komentarzy: 0


 

 


    Boże Narodzenie to magiczny czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej uprzejmi, życzliwsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Jedną z tradycji tego okresu jest przygotowywanie jasełek. Tego zacnego zadania w tym roku szkolnym podjęli się uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce. 18 grudnia 2014 r.
o godzinie 10:50 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pani Dyrektor Krystyna Gmur, Pani Wicedyrektor Agnieszka Natorff - Gałka, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach  przedstawili sceny z narodzin Chrystusa. Uroczystość rozpoczęły błyskotliwe gwiazdeczki pięknymi wierszami i rytmiczną pastorałką. Następnie zstąpiły z nieba anioły, aby asystować przy tak ważnym wydarzeniu. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role.

Publiczność śledziła wkraczających na scenę Maryję i Józefa szukających miejsca
w gospodzie. Święta Rodzina po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowała się przenocować w stajence. Gdy kolęda obwieściła narodziny Jezusa, do dzieciątka zaczęli przybywać goście z darami. Pierwsi hołd złożyli pasterze, za nimi podążali trzej królowie oddając pokłony. Do Bożego Dzieciątka przybiegły również dzieci z sercami pełnymi dobrych uczynków. Całość przedstawienia uświetniana była kolędami i pastorałkami.

Ogromne zaangażowanie małych aktorów wprowadziło widzów w iście świąteczny nastrój,
a przede wszystkim dało możliwość uczestniczenia w tradycji. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki z repertuaru Czerwonych Gitar, zaśpiewane przez dzieci mocno trzymające się za ręce: „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, Dzień zwykły dzień,
w którym gasną wszelkie spory,(...).” Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia. Uradowani aktorzy rozbiegli się po sali, wręczając pachnące sianko na stół wigilijny z dołączonymi życzeniami. Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Krystyna Gmur, która podziękowała wykonawcom i opiekunom za wprowadzenie w atmosferę świąt Bożego Narodzenia oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia. W  świątecznych nastrojach wszyscy rozeszli się do sal, w których odbyły się pierwsze klasowe spotkania wigilijne.

 

Opracowały: Barbara Rońda i Elżbieta Roguska

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kliknij, aby edytować treść...
Kreator strony - przetestuj