WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016GAZETKA NR 3:


Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole...

2014-09-30 14:44:12, komentarzy: 0

 Europejski Dzień Języków Obcych        Europejski Dzień Języków Obcych                


26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ).

To coroczne święto zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.

W ramach tych obchodów w naszej szkole po raz kolejny został zorganizowany tydzień języków obcych, celem którego było podnoszenie świadomości w zakresie bogactwa i różnorodności językowej, potrzeby zwiększania zakresu nauczanych języków, propagowanie uczenia się języków przez całe życie, zarówno  w szkole, jak i poza nią np.: na potrzeby kariery  zawodowej.

Codziennie w szkole był promowany jeden język obcy Uczniowie na przerwach słuchali piosenek w języku: angielskim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim i włoskim.

Hol i korytarze były udekorowane flagami różnych państw, informacjami na temat języków obcych i gazetką tematyczną.

W dniu 23 września 15 uczniów wyjechało do Warszawy na lekcje pokazowe z języków obcych: ukraiński, niemiecki i francuski. Posmakowali też rosyjskiej kuchni. Odwiedzili cerkiew św. J. Klimaka na Woli, gdzie wysłuchali wykładu księdza Pawła o prawosławiu i samej cerkwi.

W dniu 26 września 2014r. odbył się w szkole apel podsumowujący dla społeczności szkolnej klas IV-VI SP i I-III Gimnazjum , podczas którego uczniowie klasy III przedstawili prezentację o językach obcych. Każdy z uczniów miał możliwość aktywnego uczestnictwa w tej imprezie. Przeprowadzono kilka konkursów. Uczniowie klas IV-VI mieli za zadanie ułożyć puzzle tematyczne w 5 min. Kolejny konkurs to: „Powtórz słowo w języku obcym” Następny konkurs – „Zgadnij , w jakim języku jest ta piosenka”. Ostatni konkurs, dla starszej młodzieży – „Quiz językowy” (o języku, o krajach i językach, o rodzinie języków, o piśmie). Nie zabrakło na tej imprezie elementów tańca: ormiańskiego i rosyjskiego. Uczniowie świetnie się bawili.

Koordynator Karine Bednarczyk

 Europejski Dzień Języków Obcych      Europejski Dzień Języków Obcych

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kliknij, aby edytować treść...
Kreator strony - przetestuj