WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016GAZETKA NR 3:


„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

2014-12-10 21:05:53, komentarzy: 0

 

Niewidoma dziewczynka i pluszowy miś – dla innych brzydki, dla niej najwspanialszy na świecie. Wspaniały, bo miły w dotyku. Wspaniały, bo to najlepszy przyjaciel, towarzysz w codziennych zabawach i pocieszyciel w trudnych chwilach.

Każde dziecko ma swojego „misia”, nieważne, czy widzi czy nie; czy potrafi biegać czy porusza się na wózku inwalidzkim; czy ma skórę jasną czy ciemną; czy lubi rysować czy tańczyć.

Ludzie są różni, a jednak mają podobne potrzeby. Kolorowy, różnorodny świat to wciąż jeden wspólny świat...

           Uczniowie klasy Va odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 5 „Tęczowa Dolina” w Mińsku Mazowieckim, aby  przeprowadzić zajęcia na temat tolerancji w grupie pięciolatków.  W ramach zajęć pokazali dwa przedstawienia: „Kredki” oraz „Brzydki miś”. Dzieci mogły dowiedzieć się, że tak, jak obrazek tworzą kredki o różnych kolorach, tak świat tworzą różni ludzie. I chociaż jesteśmy różni i czasem postrzegamy świat w inny sposób, wszyscy mamy podobne potrzeby.

            Oprócz tego piątoklasiści pomogli dzieciom wykonać plakaty pokazujące wielobarwność otaczającego nas świata. Przeprowadzili również zabawy ruchowe, a na koniec rozdali dzieciom słodkie nagrody. Okazało się, że podczas zajęć (przeprowadzonych w ramach akcji „Poczytaj mi, przyjacielu” przygotowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej) pięciolatki i piątoklasiści poznali się i polubili – już planują kolejne spotkanie.

 

 Urszula Mastalerz

 Ewa Przybysz-Gardyza

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kliknij, aby edytować treść...
Kreator strony - przetestuj