Wycieczka klas czwartych do Mińska Mazowieckiego

2017-10-23 22:26:45, komentarzy: 0

Zbliża się 1 listopada, a w naszej szkole zadaniem każdej klasy jest dbanie o miejsca pamięci narodowej. Dlatego uczniowie klasy IVa i IVb pod opieką pani Doroty Krzyśpiak i pani Anny Araźnej wybrali się na wycieczkę do Mińska Mazowieckiego. Pieszo dotarliśmy na cmentarz, gdzie zapaliliśmy znicze na grobach żołnierzy - Janka Paruzela i Ludwika Wolańskiego oraz patronów naszej szkoły - Rodziny Sażyńskich. Dla dzieci była to wspaniała lekcja patriotyzmu, gdyż poznały losy młodych chłopców, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

Następnie udaliśmy się do sklepu zoologicznego, gdzie obejrzeliśmy wspaniałe okazy zwierząt. Szczególny zachwyt wzbudziła latająca wiewiórka i mówiąca papuga.

Ostatnim etapem wycieczki była Biblioteka Miejska. Tam poznaliśmy zasady korzystania z jej zasobów. Mieliśmy także możliwość zwiedzić wypożyczalnię książek, czytelnię, salę konferencyjną, magazyn z nowoczesnymi regałami oraz odpocząć, grając w gry planszowe i słuchając muzyki w sali rekreacyjnej.

Byliśmy już zmęczeni, więc do szkoły wróciliśmy autobusem, korzystając z uprzejmości firmy przewozowej pana Jarosława Kowalskiego.

Dorota Krzyśpiak, Anna Araźna

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj