Wycieczka dydaktyczno-rekreacyjna klas czwartych

2017-10-02 21:40:29, komentarzy: 0

Korzystając z ostatnich promieni jesiennego słońca uczniowie klasy IVa i IVb wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz panią Danutą Zychowicz w dniu 2 października 2017 roku wyruszyli na wycieczkę edukacyjno-rekreacyjną.

Eskapada rozpoczęła się w Cegłowie, gdzie dzieci zwiedziły pochodzący z XVI wieku kościół p.w.św. Jana Chrzciciela oraz obejrzały ołtarz, na którym znajduje się ,,Tryptyk Cegłowski”. Dużą atrakcją był koncert organowy oraz lekcja muzyki dotycząca instrumentów dętych.

 

Następnie wszyscy udali się do parku edukacyjnego ,,Pięć zmysłów małego odkrywcy”. Tutaj dzieci mogły pobawić się na leśnej skoczni, obejrzeć zegar słoneczny, poukładać leśne puzzle, zagrać w grę edukacyjno- interaktywną „Wrzutki”, przejść się ścieżką sensoryczą  lub odnaleźć drogę z wiklinowego labiryntu.

 

Ostatnim punktem wycieczki było ognisko. Dzięki uprzejmości leśniczego uczniowie spędzili przyjemnie czas na Uroczysku „Kokoszki”. Po zjedzeniu smacznego posiłku złożonego z pieczonej nad ogniskiem kiełbaski, chleba i jabłek dzieci zaopatrzone w lupy, kosze oraz atlasy grzybów wyruszyły obserwować zmiany zachodzące jesienią w lesie.

To był bardzo udany wyjazd.

 

 Elżbieta Araźna-  wychowawca klasy IVa,

Dorota Krzyśpiak- wychowawca klasy IVb.« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj