Relacja z III turnieju GP Mazowsza 2018 w Starej Niedziałce

2018-04-09 21:07:00, komentarzy: 0

17 marca 2018 zaskoczył nas wszystkich iskrzącymi się w słońcu śnieżnobiałymi zaspami. Mimo trudności komunikacyjnych w Szkole Podstawowej w Starej Niedziałce stawiło się liczne grono zawodników i sympatyków warcab na III turnieju z cyklu Grand Prix Mazowsza 2018 w warcabach.

 

Oprócz zawodników z mińskich klubów w turnieju zagrali zawodnicy z Marek, Bydgoszczy, Częstochowy i Wrocławia – tradycyjnie przy warcabnicach oprócz początkujących adeptów tego sportu pojawili się również uznani zawodnicy, których wielokrotnie mogliśmy oklaskiwać na najwyższych podiach imprez rangi krajowej

 

Starosta Powiatu Mińskiego Pan Antoni Jan Tarczyński oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce Pani Agnieszka Natorff-Gałka przywitali uczestników Grand Prix i uroczyście otworzyli rozgrywki.

 

Zaimponowała nam postawa Pana Starosty, który odważnie rozegrał dwie partie warcabowe z przedstawicielami klubu GKS Diagram – gospodarza turnieju.

 

Sędzia główny ogłosił kojarzenia pierwszych rund w każdej z kategorii wiekowych – rozgrywki wystartowały!  Zawodnicy z zapałem i mocnym postanowieniem wygranej zasiedli do stołów.

 

W zależności od kategorii i ilości zawodników do rozegrania było 7 lub 9 rund, więc przy solidnej koncentracji, licznych obliczeniach ciągle zmieniających się układów pionów i ciągłym wyszukiwaniu dających przewagę zagrywek kombinacyjnych na cały turniej złożyło się kilka solidnie przepracowanych głową godzin.

 

Zegary pracowicie odliczały minuty i sekundy poszczególnych partii, a wszystkie mecze obserwowało grono opiekunów i kibiców.  Ze stołów uśmiechały się do grających trofea sportowe  i nagrody rzeczowe. W tym miejscu składamy gorące podziękowania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Staroście Powiatu Mińskiego oraz Wójtowi Gminy Mińsk Mazowiecki za ufundowanie nagród dla warcabistów – Państwa wsparcie sprawiło, że turniej w Niedziałce na długo zapadnie nam w pamięć.

 

Pracowite zegary warcabowe późnym popołudniem skończyły odmierzać czas turniejowy i sędzia mógł podsumować zdobyte punkty, a my wszyscy poznaliśmy triumfatorów III turnieju Grand Prix Mazowsza.  Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Pan Antoni Janusz Piechoski uroczyście zakończył zmagania turniejowe i wspólnie z przedstawicielami GKRPA udekorował zwycięzców.

 

Zmęczeni, ale szczęśliwi warcabiści dumnie pozowali do zdjęć ze zdobytymi medalami, dyplomami, nagrodami rzeczowymi.

 

Poznajmy najlepszych zawodników turnieju:

 

kategoria do lat 8:

 

Jóśk Bartosz – UKS Struga Marki

Gotowski Dawid – MDK1 Bydgoszcz

Zalewski Fabian – GKS Diagram Mińsk Mazowiecki

 

kategoria do lat 10:

 

Muzaj Mateusz – UKS Struga Marki

Repelowicz Szymon – UKS Struga Marki

Waś Natalia – UKS Struga Marki

 

kategoria do lat 13:

 

Mazurowski Bartosz – OKS Sokół Wrocław

Piotrowski Antoni – UKS Struga Marki

Piotrowski Piotr – UKS Struga Marki

 

kategoria do lat 16:

 

Franciszek Szumera – LKS Grom Złota Dama Poczesna

Waś Kacper – UKS Struga Marki

Broma Jakub – UKS Struga Marki

 

kategoria Open:

 

Martin Banaszek – UKS Struga Marki

Kosobudzki Łukasz – MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki

Suchecki Paweł – UKS Struga Marki

 

  

Monika Adamczyk

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj