Podwójne świętowanie w Starej Niedziałce z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

2017-09-13 21:13:22, komentarzy: 0

      Powszechnie wiadomo, że współpraca nauczycieli z rodzicami stanowi integralną i nierozerwalną część pracy szkoły. Dobra komunikacja daje możliwość stworzenia spójnych, bezpiecznych i przyjaznych warunków do edukacji i wychowania dziecka. 


     Tak też było w przypadku podjęcia zadań związanych z projektem realizowanym w ramach wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”. Przedstawicielka rodziców, pani Hanna Ślusarczyk i pani Elżbieta Roguska reprezentująca grupę nauczycieli wspólnie opracowały plan związany z aranżacją kącika czytelniczego w Szkole Podstawowej w Starej Niedziałce. Pomysł został zaakceptowany przez komisję, a co za tym idzie-otrzymaliśmy kwotę 5000 zł. Rozpoczęły się wakacje, dla jednych czas odpoczynku, dla innych okres wytężonej pracy. Grupa wolontariuszy z PGE, pracowników i rodziców z naszej szkoły ruszyła w wir prac remontowych. Zaczęliśmy od naprawiania i malowania korytarza oraz wnęki, w której miał się znajdować kącik czytelniczy. Pani dyrektor włączyła się w akcję, kupując potrzebne materiały. Montowaliśmy panele, zaczepialiśmy zabawki edukacyjne, sprzątaliśmy, szyliśmy… i uczestniczyliśmy w zbiórce książek. Wspólnym wakacyjnym pracom towarzyszyła radość i dobra energia.

 

      Momentem kulminacyjnym stał się 4 września, kiedy to mury szkolne przekroczyli zacni goście. Akademię, jak każde ważne spotkanie, rozpoczęliśmy od zaśpiewania hymnu państwowego. Po serdecznym przywitaniu przez panią dyrektor wszystkich przybyłych, rozpoczął się bajkowy program artystyczny w wykonaniu dzieci z klasy I. Dziewiętnastoosobowa grupa uroczych dziewczynek i chłopców, chcąc udowodnić, że zasłużyła na miano ucznia, cały tydzień intensywnie ćwiczyła wiersze, śpiewy i tańce. Przedstawienie przeniosło publiczność do wioski Smerfów, gdzie tego dnia panował niezwykły rozgardiasz, bowiem żaden niebieski ludzik nie chciał pójść do szkoły. Nad sytuacją zapanował rozważny Papa Smerf. Zachęcił swoich podopiecznych do zmiany zdania, a nawet zatańczył z nimi smerfny taniec.

 

     Kiedy już ostatni Smerf znikł za kulisami, pani dyrektor przedstawiła organizację nowego roku szkolnego. Dla dzieci z pierwszej klasy był to doskonały moment do zmiany strojów i godnego złożenia ślubowania. Uroczystego pasowania na ucznia, wręczenia dyplomów dokonali: Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Antoni Janusz Piechoski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Niedziałce Agnieszka Natorff- Gałka i wychowawczyni klasy I Pani Elżbieta Roguska. Po tej doniosłej chwili nastąpiły przemówienia, gratulacje i życzenia.

 

     Zwieńczeniem tego dnia stało się otwarcie kącika czytelniczego. Wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania pani dyrektor wręczyła dyplomy z podziękowaniem. Wśród szczególnie zasłużonych znaleźli się: Hanna i Krzysztof Ślusarczyk, Leszek Roguski, Patrycja Długoszek, Ilona Zwierz, Paulina Żak-Pamuła, Hubert Karwowski, Rafał Wotliński, Agnieszka Zdanowicz, Paweł Wawer, Barbara Kosim, Sylwia Jackiewicz, Marcin Wnuk, Tomasz Kosior, Konrad Rek, Andrzej Ślusarczyk, Anna Gańko, Aneta Rogulska, Anna Gruba i Jolanta Szczepek. Odmieniony wystrój korytarza wywołał na twarzach dzieci i rodziców szczery uśmiech. Z wielką radością została przecięta wstęga otwierająca przed uczniami nowe możliwości wynikające z czytelnictwa tj. rozwijanie wyobraźni, pamięci, logicznego myślenia, wzbogacanie słownictwa, ćwiczenie koncentracji uwagi, relaksacja i nie tylko. Dokonane zmiany pozwolą uczniom spędzać czas wolny podczas przerw międzylekcyjnych zgodnie z potrzebami rozwojowymi dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zakupione zabawki edukacyjne umożliwiają bowiem bardzo istotne manipulowanie przedmiotami. Na dowody nie trzeba było czekać zbyt długo, ponieważ przy każdym urządzeniu ustawiała się kolejka zainteresowanych uczniów.

    

     Po raz kolejny wspólnota nauczycieli i rodziców udowodniła, że troska i dbałość o prawidłowy i harmonijny rozwój dziecka jest priorytetem dla każdego.

 

Elżbieta Roguska

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj