Październik w pierwszej klasie.

2017-10-25 19:34:59, komentarzy: 0

   Kończy się już drugi miesiąc nauki w tym roku szkolnym. Wszyscy uczniowie każdego dnia zdobywają nową wiedzę i umiejętności.  W ramach realizowanych bloków tematycznych pierwszoklasiści obejrzeli w Miejskiej Szkole Artystycznej przedstawienie teatralne pt. „Bajka o dzielnym szewczyku”, zrobili samodzielnie zakupy w markecie Kaufland, odwiedzili Bank, w którym mają swoje lokaty. Nie nudzili się nawet, gdy za oknem było pochmurno i deszczowo, wówczas lepili z masy solnej  i malowali piękne jesienne ozdoby i nie tylko… 

   A gdy za oknem pojawiło się słoneczko, wyruszyli na pieszą wycieczkę do lasu. Podczas wędrówki mieli okazję  zobaczyć poznane na zajęciach znaki drogowe i przypomnieć sobie, co one oznaczają.
   Przed wejściem w leśne knieje, dzieci wspólnie ustaliły zasady prawidłowego zachowania, by nie ucierpiała przyroda. Pierwszaki poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały najbardziej charakterystyczne rośliny. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w prezencie. Były to kolorowe liście, szyszki, żołędzie. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę uczniów oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
    Składam serdecznie podziękowania rodzicom, którzy pomogli w sprawowaniu opieki podczas wycieczek.

Elżbieta Roguska

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj