Czytam ja, czytasz Ty, czyli POCZYTAJMY

2017-12-29 20:41:29, komentarzy: 0

„PoczytajMY’ to program ogólnopolski Centrum Edukacji Obywatelskiej. Na stronie programu możemy przeczytać, że „wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w działania na rzecz innych oraz poznania swojej okolicy – jej przyrody, historii, legend z nią związanych.” Ideą programu jest czytanie przez starszych uczniów młodszym dzieciom, w szkołach, przedszkolach i innych instytucjach. Biblioteka Szkolna po raz 4 uczestniczy w programie, w ramach którego powstał klub czytelniczy zrzeszający ponad 30 uczniów z klas III-VII Sp i II-III Gim. Od wielu lat obserwujemy wiele korzyści wynikających z udziału w programie. Czytanie

-wspiera rozwój dzieci: głośne czytanie maluchom rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata.

-buduje emocjonalne więzi między czytającymi a słuchającymi dziećmi: młodzi „lektorzy” stają się dla nich przewodnikami i często przyjaciółmi.

-kształtuje nawyk czytania książek i promuje czytelnictwo wśród młodych ludzi.      

-pozwala na rozwijanie umiejętności przydatnych młodzieży w dalszym życiu, takich jak umiejętność publicznego wystąpienia, planowania działań czy pracy w różnorodnej grupie.

-Umożliwia dzieciom i młodzieży lepsze poznanie okolicy, w której żyją na co dzień.

W roku szkolnym 2017/2018 odbyło się już 5 spotkań w ramach programu „PoczytajMY”, o ich przebiegu i charakterze informowałam na stornie internetowej biblioteki szkolnej, relacja znalazła się także na stronie CEO.

https://poczytajmy.ceo.org.pl/aktualnosci/relacje/czytamy-w-starej-niedzialce

 

Urszula Mastalerz

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj