25. rocznica śmierci p. Stefanii Sażyńskiej

2017-09-21 21:25:15, komentarzy: 0

     Wrzesień to miesiąc szczególny dla każdego Polaka i każdego polskiego dziecka. Wspominając wakacyjne wędrówki, zaczynamy przyzwyczajać się do szkolnych dzwonków, ale nie zapominamy, że w historii naszego kraju był wrzesień, który pokrzyżował plany każdej polskiej rodziny. Do takich rodzin należeli Sażyńscy. Wojnę przeżyła tylko pani Stefania. Przez całe życie zmagała się z wieloma problemami, ale nigdy się nie poddała. Pracowała do 96 roku życia. Zmarła 10 września 1992 r. Od tego dnia minęło 25 lat.

      W niedzielę, 10 września 2017 r. pani dyr. Agnieszka Natorff-Gałka, przedstawiciele uczniów i nauczycieli wzięli udział w uroczystej Mszy św. celebrowanej przez proboszcza parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Mińsku Mazowieckim - Księdza Prałata Jerzego Mackiewicza. Uczniowie gimnazjum przygotowali wystawę zdjęć, która spotkała się z dużym zainteresowaniem. Klaudia Gałązka przypomniała dzieje rodziny Sażyńskich i podzieliła się refleksją na temat Małej Ojczyzny. Uczestnikom pikniku rozdano materiały Muzeum Historii Polski. Goście honorowi - kombatanci  i przyjaciele szkoły - zostali ugoszczeni przez organizatorów imprezy: Wicestarostę Powiatu Mińskiego p. Krzysztofa Płochockiego oraz strażaków z OSP w Starej Niedziałce.

      Okazało się, że wspólne świętowanie to nie tylko przyjemnie spędzenie wolnego czasu czy  szansa na bliższe poznanie, ale także budowanie wspólnej tożsamości, która jest warunkiem koniecznym w integracji społeczności lokalnej.


Jolanta Jackiewicz-Szuba 

 

 


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj